Liepos 12 – 16 dieną Padauguvos laisvalaikio salėje vyko vaikų vasaros stovykla ,,Aš noriu ir galiu“ – tai vaikų vasaros atostogų, penkių dienų turiningas užimtumas. Vaikų dienos stovykla buvo organizuojama siekiant vaikus išmokyti mylėti ir pažinti savo kraštą nuo mažens, aktyviai dalyvauti edukacijose plėsti akiratį. Stovyklos tikslas – Padauguvos ir Vilkijos krašto vaikų užimtumas, saviraiškos poreikių patenkinimas, turininga veikla vasaros atostogų metu. Padauguvos laisvalaikio salės projektas – vaikų vasaros stovykla ,,Aš noriu ir galiu“ buvo finansuojamas Kauno rajono savivaldybės lėšomis.
Liepos 12 – ąją ir 13 – ąją edukacines programas „Mozaika“ ir „Tapyba ant porceliano puodelio“ vedė Keramikos Akademijos įkūrėja ir keramikė Kristina Alšauskienė.
Keramikė papasakojo apie mozaikos meną ir kūrybą, antrinių medžiagų panaudojimą mozaikos mene, ekologijos svarbą šiuolaikinėje visuomenėje. Dirbtuvėlių metu dalyviai susikūrė mozaikos darbą – padėkliuką puodeliui. Edukacijos metu projekto dalyviai sužinojo kaip dekoruoti jau nusidėvėjusius namų daiktus, įdomiai ir praktiškai naudoti antrines žaliavas mozaikos kūrime. „Tapybos ant porceliano puodelio“ edukacijoje keramikė Kristina Alšauskienė papasakojo apie šio meno specifiką ir subtilybes, naudojamas priemones ir technikas, kaip atskirti porceliano puodelį nuo paprasto. Užsiėmimų metu dalyviai susikūrė savo originalaus dizaino tapytą puodelį.
Liepos 14 –ąją vyko meninė – terapinė edukacija ,,Tapyba ant vandens“, kurią vedė MB “Pramogų skonis” edukatorė Eglė. Tapyba ant vandens yra meninė – terapinė edukacija, kuri yra unikali tuo, kad nerasime nei vieno vienodo piešinio. Kiekvienas dalyvio sukurtas piešinys yra vienintelis ir nepakartojamas. Projekto dalyviai noriai dalyvavo veikloje, kurioje spalvomis ir įvairiais raštais sukūrė savo nuostabius paveikslus.
Liepos 15 –ąją vyko edukacinė kelionė po Kauno rajoną. Jos metu vaikai aplankė Raudondvario dvarą, susipažino su jo istorija. Kartu su grafiene Rozalija dalyvavo edukacinėje programoje vaikams „Tiškevičių aukso skrynios beieškant…“. Tai aktyvus orientacinis, įtraukiantis ir sumanumo reikalaujantis žaidimas, kurio tikslas – atskleisti dingusios paskutiniųjų Raudondvario dvaro šeimininkų, grafų Tiškevičių aukso skrynios paslaptį. Šio žaidimo dėka – projekto dalyviai geriau pažino Raudondvario dvarą ir jo turtingą istoriją. Prieš pradedant žaidimą, aukso skrynios ieškotojus grafienė Rozalija pakvietė į ekskursiją po Raudondvario dvaro teritoriją. Vėliau ekskursija tęsėsi po Tradicinių amatų centrą Biliūnų kaime, kuriame dalyviai susipažino su „XIX a. pabaigos – XX a. pradžios Lietuvos žemės ūkio mašinomis ir padargais“. Didžioji dalis technikos yra suremontuota, restauruota ir gali būti naudojama. Muziejaus filiale galima išvysti ir itin retų mechanizmų – vinių kalimo mašiną, didžiąją kuliamąją, moglius, amfibiją, kalvio naudotus įrankius kt.
Liepos 16 –ąją vyko Balionų edukacija – dirbtuvėlės ,,Balionų magija“ ir stovyklos uždarymas. Dirbtuvėlėse ,,Balionų magija“ edukatorės Lina ir Patricija papasakojo balionų atsiradimo istoriją, kad pirmieji balionai buvo gaminami iš gyvulių pūslių, kad pirmiau atsirado oro balionas, nei balionai. Dalyviai ne tik žiūrėjo kaip balionai yra lankstomi, tačiau ir patys išlankstė po gulbę ir šuniuką. Edukatorės vaikams išlankstė po jų pasirinktą balioną. Išlankstyti spalvingi balionai atiteko vaikams dovanų. Kiekvienas išsinešė gražų prisiminimą ir emocijas. Aptarėme stovyklos metu vykusias veiklas ir įspūdžius.
Dėkojame visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie šio projekto įgyvendinimo. Šią vasarą rugpjūčio 9 – 13 d. susitiksime dar vienoje kūrybinėje pažintinėje, edukacinėje stovykloje ,,Aukime ir tobulėkime kartu“.
Kultūrinės veiklos organizatorė Bronislava Rudžianskienė