Vilkijos krašto seniūnijos, kultūros, ugdymo įstaigos, visuomeninės organizacijos, verslo įmonės, vietos gyventojai, susibūrę į vieningą šeimą, savo kraštui dovanojo margaspalvę Lietuvos gimtadienio puokštę.
Šventės išvakarėse buvo uždegtos atminimo ugnelės ant krašto knygnešių kapų, ant kovotojų už Lietuvos laisvę atminimo įamžinimo vietos Karalgirio miške, pokario partizanų kankinimų ir perlaidojimo vietose Vilkijoje. Nuo gimnazijos į šv. Jurgio bažnyčią atkeliavo įspūdinga ,, 100 Laisvės žibintų eisena“. Eisenos dalyviai atminties ugneles uždegė prie paminklo – suoliuko Vyčio Kryžiaus kavalieriams, Lietuvos savanoriams.
Vasario 16-ąją svečiai ir vietos bendruomenė, pasipuošusi Vilkijos žemės ūkio mokyklos ir neįgaliųjų sąjunga „Viltis“ pagamintais puikiais suvenyriniais ženkleliais, po šv. Mišių, suskambus bažnyčios varpams, susiliejusiems į šventinį visos Lietuvos bažnyčių varpų gaudesį, susirinko šventoriuje. Čia visus pasveikino miesto seniūnas Kazys Bačėnas. Lietuvos šaulių sąjungos garbės sargybos kuopos šauliai prie paminklinio suolelio Vyties kryžiaus kavalieriams atliko tris salves, skirtas Lietuvos laisvės kovotojams, Lietuvos tautai ir Lietuvos valstybei. Mažiausiems vietos gyventojams paleidus į dangų šimtą trispalvių balionų, AB ,,Gija“ atstovai įteikė krašto seniūnui Arūnui Bačiūnui išskirtinio dydžio Lietuvos vėliavą, kurią žmonės nešė į Ringovės piliakalnį. Didingoje eisenoje iki pagrindinės miesto gatvės dalyvavo ir šventinio bėgimo ,,Šimtmečio ugnis“ dalyviai.
Prie Ringovės piliakalnio bėgikams, įveikusiems 5 km. atstumą ir uždegus laužus, buvo įteikiami vardiniai pažymėjimai ir šventinė atributika, kurios plakatinę versiją sukūrė vilkijietis Vykintas Sniečkus ir kurią dovanojo kraštietis Kęstutis Markevičius. Gausių plojimų sulaukė visi vyresniojo ir jauno amžiaus dalyviai, tarp kurių buvo ir parapijos klebonas Linas Šipavičius. Šventinės eisenos dalyviams užnešus 70 metrų ilgio Lietuvos trispalvę į piliakalnio viršūnę, papuoštą vietos kalvio Raimondo Jokimavičiaus menišku dirbiniu, simbolizuojančiu Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, Nemuno kloniais ir miškais nuvilnijo ,,Tautinė giesmė“. Pasigrožėjus įspūdingais vaizdais, pabendravus tarpusavyje, pasivaišinus seniūnaitės Drąsutės Danilevičienės ant laužo verdama arbata, šventės dalyviai gausiai susirinko į Vilkijos gimnaziją. Šventiniame minėjime ,,Vienybė težydi“ kraštietis Kęstutis Markevičius trumpai pristatė įžymiausias Vilkijos krašto istorines asmenybes, savo pasakojimą paįvairindamas unikaliomis asmeninio archyvo nuotraukomis. Kauno rajono mero pavaduotojas Jonas Gurskas pasveikinęs krašto bendruomenę su šimtmečio švente, už aktyvią patriotinę-visuomeninę veiklą, Vilkijos krašto istorinės atminties įamžinimą, jo garsinimą įteikė mero Valerijaus Makūno padėkas Vladui Štilpai, Kęstučiui Markevičiui, Arūnui Sniečkui, Aurelijai Chamrovski, Valdui Pacevičiui. Šventės dalyvius sveikino visuomeninio sambūrio „Gerumo ąžuolas“ nariai. Renginyje koncertavo dainų autorius ir atlikėjas Aleksandras Makejevas, Vilkijos lopšelio-darželio ,,Daigelis“ mažieji atlikėjai (vad. Rasa Birmanaitė), „Nemuno krašto vaikai“ ir jų vadovė Giulija, Vilkijos kultūros centro muzikinė grupė ,,Judošiai“, moterų ir Trečiojo amžiaus universiteto dalyvių vokaliniai ansambliai (vad. Ligita Zavadzkienė), gimnazijos mokiniai ir kiti atlikėjai. Vilkijos mėgėjų teatras „Vizija“ atliko literatūrinę kompoziciją „Mes- tavo smiltys, tavo siela“ ( vad. Irena Štilpaitė). Koncertinę programą vainikavo nuoširdi ir jausminga jungtinio choro atliekama daina „Brangiausios spalvos”.
Šventinė Vilkijos krašto programa buvo pratęsta vasario 17 d. Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejuje organizuotame kalbos pagerbimo vakare ,,Iš šaknų“. Čia taip pat buvo pristatyta muziejaus darbuotojo Arūno Sniečkaus surinkta gausi Vilkijos miesto ir apylinkių istorinė medžiaga.
Informaciją parengė Vilkijos kultūros centro direktorė Laima Borovaja
2018-02-19