2024-05-24

  • Birželio 14 d. gimė Nobelio premijos laureatas, mokslininkas Karlas Landšteineris, sukūręs kraujo grupių sistemą. 2005 m. 58-toje Pasaulio sveikatos asamblėjoje buvo nuspręsta Pasaulinę kraujo donorų dieną minėti kasmet, birželio 14 dieną, taip siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į savanoriškos neatlygintinos kraujo donorystės skatinimą.
  • Žmogaus kraujas yra unikalus. Iki šiol pasaulyje nėra sukurta dirbtino pakaitalo, kuris galėtų pakeisti donoro kraujo. Būtent dėl šios priežasties yra labai svarbu, kad nuolat atsirastų žmonių, kurie padovanotų kraujo sužeistiesiems bei ligoniams, kuriems jis yra gyvybiškai svarbus.
  • Kraujo donoras – asmuo, kuris jaučia atsakomybę ne vien už save, bet ir už kitą. Juk be donorų pagalbos nebūtų įmanoma atlikti daugybės sudėtingų medicininių procedūrų, operacijų, pagerinti ligonių gyvenimo kokybę. Primename apie neatlygintinos kraujo donorystės svarbą ir kviečiame visus neabejingus žmones esant galimybei prisijungti prie mūsų šalyje vykdomų neatlygintinos kraujo donorystės akcijų. 
  • Kviečiame registruotis savanorius neatlygintinai kraujo donorystės dienai Vilkijoje birželio 14 d. Akcija vyks nuo 11 iki 17 val. Vilkijos miesto parke prie Nemuno L.Armstrongo vardo estrados prieigose. Išankstinė registracija el.paštu info@vilkijoskc.lt
  • Kviečiame pasidalinti gerumu!