2022-07-21

Šventė Čekiškėje prasidėjo tautodailininkų muge miestelio centrinėje aikštėje. Čia galėjome rasti visko ko tik širdis geidžia, bet svarbiausia vaikai rado ,,atlaidinių“ saldainių.
Prie medicinos punkto buvo atidengtas paminklinis akmuo, skirtas gydytojo Leono Markelio 110 – ioms gimimo metinėms paminėti. O. V. Draudvilienė, ilgametė medicinos darbuotoja, apie gydytoją kalbėjo šiltus žodžius, prisiminė bendrą darbą su gydytoju. Dalyvavo gausi Markelių giminė: dukra Vida Grasilda Markelytė Rutkauskienė, anūkai Eglė, Raimondas ir Šarūnas su šeimomis, provaikaičiai, giminės ir artimieji. Kapinėse tylos minute pagerbtas gydytojo atminimas, uždegtos žvakelės, gydytojas R. Lilas pasidalino prisiminimais apie savo kolegą ir nueitą bendrą darbo kelią.
Švč. Trejybės bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už gydytoją L. Markelį, čekiškiečius ir jų šeimas. Savo atvykimu čekiškiečius pagerbė seimo narys Viktoras Pranskietis su žmona.
Laisvalaikio salės fojė veikė fotonuotraukų paroda, skirta gydytojo L. Markelio 110-osioms gimimo metinėms. Buvo pristatyta knyga ,,Daktaras Leonas Markelis“. Kalbėjo sudarytojas A. Noruševičius, idėjos autorius, kraštotyrininkas A. Vaičius, aktyvus patarėjas ir pagrindinis finansinis rėmėjas dr. A. J. Rutkauskas (gydytojo L. Markelio žentas).
Visus šventės dalyvius ir svečius pasitiko Čekiškės liaudiškos muzikos grupė ,,Dubysa“ (vad. R. Liškauskaitė Venslauskienė). Koncertinėje – meninėje programoje dalyvavo: Čekiškės laisvalaikio salės liaudiškų šokių grupė „Volungė“ (vad. J. Girdauskienė), Jurbarko raj. Seredžiaus St. Šimkaus daugiafunkcinio centro kapela „Aidija“ (vad. V. Štilpa), Kėdainių kultūros centro Akademijos skyriaus ansambliai: „Forte“ (vad. D. Grigalevičius) ir „Vinkšna“ (vad. V. Juknienė). Šventėje buvo pagerbti buvę medicinos darbuotojai. Gyvos muzikos diskoteką vedė ir dainavo A. Jurgaitis.
Iki susitikimų kitais metais!
Čekiškės laisvalaikio salės kultūrinės veiklos organizatorė K. Kriščiūnienė