2023-03-12

Tęsiame renginių ciklą „Kūrybingos moterys“

Kovo 16 d. 12.00 val.

 Mildos Paukštės tekstilės darbų parodos „VEID-as, DIEV-as ir -as” atidarymas!

KVIEČIAME pietų pertrauką praleisti kultūros centre, atsinešdami savo pietų dėžutes.

 Kava ir arbata pasirūpinsime mes!

Informacija apie parodą: 

Tai galėjo būti tiesiog glėbys nereikalingų džinsų: neparduotų, išaugtų, pabodusių ar sudilusių. Išmestų ir pamirštų. 

     Parodoje „VEID-as, DIEV-as ir -as“ jie atgimsta tekstiliniais portretais: nuo menininko Jono Meko ir poeto Vytauto Mačernio iki Ukrainos prezidento Volodymiro Zelenskio ir šimtų ciklopų, nebyliai viena akimi stebinčių aktualijas.

   Dešimt parodos eksponatų pasakoja vis kitą istoriją, autorės patirtą per pastaruosius ketverius metus, tyrinėjant džinsų antrinio panaudojimo galimybes. 

   Kartu jie kelia tuos pačius klausimus: Kokias akis regime priimdami sprendimus – kasdienius ir nekasdienius? Ko ieškome matydami aplinkinių veidus ir ko – stabtelėję prie veidrodžio? Koks yra Dievo veidas ir kur jį atrasti? 

   Džinsinių portretų ir tekstilinių objektų paroda kviečia akyliau įsižiūrėti į pažįstamus ir nepažįstamus veidus, apmąstyti savo santykį su jais, bei, galiausiai, atidžiau pažvelgti į save kaip asmenybę ir vartotoją. 

     Milda Paukštė (g. 1984) baigė žurnalistikos studijas Vilniaus universitete, dirbo įvairiose žiniasklaidos priemonėse. 

     Prieš ketverius metus įkūrusi džinsų antrinio panaudojimo studiją aktyviai tyrinėja tekstilės pernaudojimo ir perdirbimo galimybes, rengia kūrybines dirbtuves, vykdo aplinkosauginę komunikaciją.