2023-07-18

 

 

Clara Giambino ir Arūnas Mozūraitis

ONE

Prancūzija, Lietuva
PREMJERA

Rekomenduojama žiūrovams nuo 10 m.
NEMOKAMAI

Trukmė: 40 min.

„One“ yra šokio kūrinys, vaizduojantis vienybę, ryšį ir besąlygišką meilę tarp dviejų žmonių, kurie tampa VIENU, nepaisant jų lyties, kultūrinės kilmės, įsitikinimų, stilių ar rasės… Visa tai paremta priėmimu, energija, sąžiningumu ir pasitikėjimu vienas kitu.

Arūnas pradėjo karjerą kaip gatvės šokėjas (House / Hip Hop), o Clara – kaip šiuolaikinio šokio šokėja. Savo kūryboje Clara ir Arūnas siekia surasti ryšį tarp gatvės ir šiuolaikinio šokio, išryškinti abi kultūras dalindamiesi ta pačia erdve, tyrinėdami bei remdamiesi pavyzdžiais iš abiejų šokio bendruomenių ir susieti jas per kūno judesius.

Kaip pereiti nuo dviejų skirtingų esybių, stilių, kultūrinių kilmių ir istorijos į VIENĄ erdvę, susijungusias judesio kalbas, kūno galimybes ir tapti lygiaverčiais? Kaip du visiškai skirtingi žmonės gali atrasti gilų ryšį, kai pajunta, jog jų vidinė ir išorinė energijos sutampa?

Tai meditacinė kelionė ir analogija šių dienų šokio scenai, kuri panardins žiūrovą į tapsmą VIENU.

Clara Giambino yra daugiadisciplinė menininkė iš Prancūzijos. 2014 m. ji pradėjo profesionalias šokių studijas Prancūzijoje, vėliau įstojo į prestižinę „Trinity Laban“ mokyklą Londone ir ją baigusi tęsė intensyvias studijas Izraelyje kartu su šiuolaikinio šokio trupe „Kibbutz“. 2017 m. dviems sezonams prisijungė prie Kauno šokio teatro „Aura“. Nuo tada Clara gyvena Kaune ir dirba kaip laisvai samdoma šokėja, choreografė ir šokio mokytoja Lietuvoje ir už jos ribų. Be to, Lietuvoje Clara pradėjo savo muzikinę karjerą. Clara išnaudoja visą savo kūno potencialą kaip instrumentą: kurdama, tyrinėdama ir ieškodama unikalių būdų išreikšti savo idėjas.

Universalus šokėjas Arūnas Mozūraitis 2015 m. persikėlė į Londoną studijuoti „Trinity Laban“. Po metų Londone nusprendė persikelti į Švediją, gilinti savo žinias bei sutelkti dėmesį į gatvės šokius (House Dance) „Åsa Folkhögskola“. Čia jis rado ryšį tarp House, Hip hop stilių ir šiuolaikinio šokio. Nuo 2020 m. Arūnas šoko Kauno šokio teatre „Aura“ ir šiuolaikinio šokio trupėje „Nuepiko“. 2022 m. jis buvo pakviestas prisijungti prie „Norrdans“ šokio kompanijos Švedijoje. Arūnas aktyviai dalyvauja gatvės šokio kovose. Šokėjas judesio grožį atranda derindamas skirtingus šokio stilius, muziką ir įvairias judesio interpretacijas.