2024-05-22

Gyveno kartą karalius. Jo karalystę juosė galingos gynybinės sienos, nes ją nuolat puldinėjo gretimų šalių valdovai. Senasis karalius mirė ir sostą paveldėjo jo sūnus, jaunasis princas. Jis nugriovė sienas ir ėmėsi statyti tiltus. Tada jo valdoma šalis pamiršo karus, nes kaimyninių šalių valdovai buvo visad laukiami svečiai.

Menas ir kultūra yra tie tiltai, jungiantys įvairių kultūrų, religijų, pažiūrų tautas.

Gegužės 21- oji UNESCO paskelbta Pasauline kultūrų puoselėjimo ir Lietuvos tautinių bendrijų diena. Jungtinės tautos yra paskelbusios deklaraciją „Savitumas, įvairovė ir pliuralizmas“, kurios pagrindinis tikslas –išlaikyti tautų savitumą, laisvę ir bendradarbiavimą.

Minint šią dieną Vilkijos L. Armstrongo estradoje koncertavo dainininkas iš Izraelio Israel Roytman – psalmių, Klezmer, hebrajų liaudies ir šiuolaikinių dainų atlikėjas, išleidęs daugiau kaip dešimt muzikinių albumų. Jam akomponavo tarptautinis kolektyvas: Jevgenijus Musijetsas (Євгеній Мусієць) – penktos kartos bajanistas. Daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų bei festivalių laureatas. Nuo 2017 metų groja kolektyve „YeS Duet“, su kuriuo yra koncertavęs daugelyje Europos šalių bei Izraelyje; Davit Avetisyan – Lietuvoje gyvenantis armėnų kilmės kompozitorius bei saksofonininkas. Jaunosios kartos kompozitoriaus kūryboje vyrauja armėnų liaudies bei rytietiškos muzikos motyvai apjungiami improvizacijomis bei džiazo elementais ir Tadas Daujotas –  grojantis senoviniais hebrajiškais ragais – šofarais.

Renginio programoje skambėjo vokalinė ir instrumentinė žydų ir ukrainiečių muzika.