2023-03-06

Kovo 3 d. Vilkijos kultūros centre vyko edukacinis užsiėmimas „Šilko marginimas augalais“, kurią pravedė kviesta edukatorė Marija Deksnienė. Moterys savitais raštais kūrė šilko skareles. Ir kas gi gali geriau aprašyti, išreikšti savo emocijas apie šią veiklą, jei ne pačios vakaro dalyvės?

Laimutė Bratikienė:
„Kada pildosi svajonės?
Tada, kai nebandai įsibetonuoti į kažkokią erdvę, kurioje vyrauja perteklinis neigimas: viską turiu, nieko nenoriu, viską moku, viską žinau, neturiu laiko, kada pailsėsiu…Mokslas vis stipriau patvirtina, kad tokia gyvenimo filosofija labai žalinga mūsų smegenims, kurios mėgsta būti lepinamos aktyviomis naujienomis. Todėl, kol turi galimybę rinktis, rinkis aktyvų poilsį su panašiai manančiais ir trupučiuką pasiaukok. Vakar turėdama laisvadienį, aš taip ir pasielgiau dėl senos tapybos ant natūralaus šilko svajonės.
Lenkiu galvą prieš tokius žemiškojo meno, man alpinizmą primenančio, kaip charizmatiškoji edukatorė p. Marija Deksnienė. Ir dalyvavusiųjų kūrybiškumas su puikaus jumoro dozėmis ko vertas…Tiek veiksmo: tarėmės, poravomės, karpėme, matavome, dėliojomės, rinkomės, abejojome, dažėme, glostėme, vyniojome, sukome, virėme, laukėme virš valandos kol išvirs…Aikčiojome iš nuostabos! Sunkiai išeinu iš ,,darželinukės” vaidmens šioje patirtyje, bet visai norėčiau ir į pirmą klasę…“