2023-09-04

 
 
 
 
12 val. – Šv. Mišios Vilkijos Šv. Jurgio bažnyčioje, Bažnyčios g. 19, Vilkija
13 val. – sukilėlių vado, kunigo A. Mackevičiaus pagerbimas jo suėmimo vietoje, Ringovės kaimas, šalia Vilkijos–Seredžiaus kelio.
 
2023 m. minimos 160-osios 1863–1864 m. sukilimo prieš Rusijos imperijos valdžią metinės. Prasidėjęs Varšuvoje, sukilimas greitai išplito ir Lietuvoje. Tačiau šie metai ypatingi ir kaip žinomo sukilėlių vado, kunigo A. Mackevičiaus 195-osios gimimo ir 160-osios mirties metinės.
Visoje Lietuvoje yra sukilimą įprasminančių vietų. Tai sukilėlių palaidojimo vietos, paminklai, atminimo ženklai mūšių vietose bei su sukilimu susijusiuose kultūros paveldo objektuose. Kauno regione ypatingą vaidmenį vaidina sukilėlių vado, kunigo Antano Mackevičiaus suėmimo vieta. Kunigas dalyvavo 22 kautynėse su rusų kariuomene ir nė karto nebuvo sužeistas. Deja, nelemto atsitiktinumo dėka Ringovės kaime, prie Nemuno pasibaigė sukilėlių vado kovos kelias. Čia kunigas buvo suimtas ir išgabentas į Kauną, kur jam įgyvendinta mirties bausmė.
Renginio metu bus atidengtas informacinis stendas, pristatytas naujo gatvėvardžio – A. Mackevičiaus gatvės suteikimas Vilkijos – Seredžiaus kelio atkarpai, rekonstruktorių klubo „Kauno pavieto laisvųjų šaulių pasirodymas“ ir muzikinė programa.
Šis renginys – Europos paveldo dienų Kauno rajone dalis.
Renginio trukmė ~1 val.
Renginio organizatoriai: Vilkijos kultūros centras, Vilkijos apylinkių seniūnija. Tel. 864574163, zilvinas.rinkselis@krs.lt