2023-09-06

        

Prieš 32 metus, 1991-ųjų rugpjūčio 24 dieną, Ukraina paskelbė nepriklausomybę – viena didžiausių regiono valstybių tapo laisva. Nors nuo 2014- ųjų gražioji šalis niokojama okupantų, tebevyksta žiaurus karas, tačiau po visą pasaulį karo išblaškyti Ukrainos piliečiai rugpjūčio 24- ają švenčia savo šalies nepriklausomybės dieną. Džiaugėmės ir mes, vilkijiečiai, galėdami būti kartu su broliais ir sesėmis ukrainiečiais, radusiais antruosius namus Vilkijoje. Vilkijos kultūros centras L.Armstrongo vardo scenoje inicijavo šios dienos minėjimą.
Ukrainos ambasadorius Lietuvoje VALERIJUS ŽOVTENKA yra pasakęs: „Mes visi esame savo tėvynės patriotai, tad Nepriklausomybės diena – proga pasidžiaugti, kad gimėme būtent šioje šalyje, kad joje galėjome mokytis, įgyti profesiją, rasti darbą.”
Ukrainiečių bendruomenės atstovė Alla Fičak, dėkodama visiems savanoriams ir geros valios žmonėms už nuolat teikiamą pagalbą Ukrainai įteikė padėkos raštus ir saulėgrąžų puokštes tardama: „Kiekvienas žmogus turi svajonę. Šiandien ji viena visiems: Taikos ir ramybės mūsų valstybei! Šios vienintelės svajonės ritmu šiandien plaka visų mūsų širdys! Mes- nenugalimi! Ir mūsų nenugalimumas yra mūsų atmintyje! Atmintyje apie tuos, kurie žuvo, atidavė gyvybę už mūsų Tėvynę, vardan laimės ir laisvės, liaudies pasididžiavimo, vardan Ukrainos garbės!”
Minėjimo pradžioje, skambant Ukrainos himnui, nuvinguriavo Ukrainos vėliavos spalvos dūmų juostos. Visą vakarą skambėjo ukrainietiškos dainos ir eilės, kurias nuoširdžiai dainavo, skaitė vaikai ir jaunimas. Visus linksmai nuteikė jaunųjų futbolistų, kuriuos treniruoja Olech Fedorčak, pasirodymas. Kalbėjusieji vieningai linkėjo ukrainiečių bendruomenei kuo greitesnės pergalės, kad kitą Nepriklausomybės dieną jie galėtų švęsti jau namuose.
Ukrainiečiai- vaišingumu garsėjanti tauta. Minėjimas baigėsi gausiomis jų pačių pagamintomis vaišėmis. Mėgavomės ukrainietiškais barščiais, koldūnais, karvojumi ir kitais gardumynais.
Kautech Vilkijos skyriuje atidaryta ir tebeveikiančia Ukrainos vaikų dailės darbų paroda galima pasidžiaugti dar ir šiandien.

Režisierė Irena Štilpaitė, 2023-08-24, Vilkija