2022-08-12

Visą savaitę nuo rugpjūčio 8 iki 12 dienos Padauguvos laisvalaikio salėje vyko vaikų vasaros stovykla ,,Aukime ir tobulėkime kartu -2022“. Stovyklos metu neapsiėjome be piešimo, žaidimų ir sporto užsiėmimų.
Tautodailininkė Elena Tarolienė mokė, kaip iš šiaudų pasigaminti sodą, papasakojo, kad šiaudų sodai – viena iš seniausių tradicinio meno šakų. Tai ne tik Lietuvos tautodailės paveldas, bet ir labai svarbi Baltų kultūros dalis, atspindinti tradicijas, kurios buvo perduodamas iš kartos į kartą ir taip atėjusios iki nūdienos, kad nuo seno žinoma, jog šiaudų sodai buvo labai svarbi mūsų tautos dalis. Anksčiau sodai buvo kabinami ne tik virš kūdikio lopšio ar dovanojami jaunavedžiams, jais, kaip turtingo gyvenimo linkėjimas, būdavo puošiami namai, taip pat būdavo veriami ruošiantis gražiausioms metų šventėms – Velykoms bei Kūčioms – ir kabinami palubėje taip sukuriant šventinę darnos, grožio ir tvarkos erdvę apie stalą. Užsiėmimo metu vaikai surišo bendrą draugystės sodelį.
Stovyklautojai susipažino su tapyba spalvotu smėliu. Tapybos spalvotu smėliu technika skirta lavinti smegenų veiklą, motoriką, skatinti susikaupimą, vaizduotę, padėti koncentruoti dėmesį bei per piešinį vystyti sugebėjimą išreikšti save. Vaikai susipažino su smėliu kaip naudinga iškasena, jos kilme, panaudojimo būdais. Aptarė darbo su spalvotu smėliu specifiką, spalvų gamą. Užsiėmimo metu spalvotu smėliu dekoravo savo piešinį.
Sulaukėme ir svečių su įkvepiančiomis idėjomis. Pas mus atvyko dvi Aušros iš Vytauto Didžiojo Universiteto ŽŪA Agronomijos fakulteto, kurios pravedė edukaciją „Augalai – biofabrikas“. Profesorė Aušra Marcinkevienė vaikams pasakojo apie universitetą, bandymų stotį, joje atliekamus mokslinius tyrimus. Doktorantė Aušra Rudinskienė pakvietė iš arčiau pažinti augalus. Dalyviams buvo išdalintos kortelės su augalų pavadinimais, o ant stalo stiklinaitės buvo pripildytos įvairių augalų sėklos. Užduotis: pavadinimui surasti sėklą. Antroji užduotis: sudaigintose stiklinaitėse augalams reikėjo surasti sėklytes iš kurių augalas išdygsta. Lektorės buvo džiugiai nustebintos, kad vaikai taip gerai pažįsta augalus ir buvo apdovanoti. Vaikai gavo ir užduotį- tai pieštukas, su sėklytėmis, kurias reikia išimti, pasėti. Niekas nežino kokios sėklos ir kas iš jų išdygs. Išdygusius augaliukus nufotografuoti ir nusiųsti foto. Mokslo darbuotojos stovyklos dalyvius pakvietė atvykti į svečius, kur iš arčiau galėtų susipažinti su augalų kolekcijomis, bandymo stoties technikos parku.
Stovyklautojai lankėsi Raudondvario menų inkubatoriuje, kur dalyvavo edukacinėje programoje ,,Žemės atmintis” apie gintaro ir kitų fosilijų susiformavimą. Edukacijos metu apžvelgė priešistorinį etapą nuo dinozaurų išnykimo prieš 60 mln. metų, gintaro formavimosi prieš 40-50 mln. metų iki šių dienų. Tyrinėjo nepaprastas Baltijos gintaro savybes. Vaikai pasigamino sau unikalią gintarinę draugystės apyrankę.
Stovykla dalinai finansuota iš Kauno rajono biudžeto lėšų.
Padauguvos laisvalaikio salės info